Producenci, dostawcy, produkty, usługi, przemysł
 

igus Sp. z o.o.


Adres

ul. Nakielska 3
01106 Warszawa
Poland
Kontakt

Tel. 0048 22 863 57 70
Tel. 0048 22 863 57 72
Fax 0048 22 863 61 69
Formularz kontaktowy
http://www.igus.pl
 
 


igus® - jest jedynym przedstawicielem firmy igus® GmbH w Polsce, która jest liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie polimerowych łożysk ślizgowych, łożysk liniowych, prowadników przewodów oraz kabli do połączeń ruchomych do wszystkich gałęzi przemysłu.
W ofercie firmy znajduje się ponad 80.000 produktów.

  • Polimerowe łożyska ślizgowe oferowane przez igus® w formie tulejek ślizgowych iglidur®, prowadnic liniowych drylin® i łożysk przegubowych igubal® nie wymagają smarowania. Charakteryzują się małym tarciem i zużyciem, przy dużych obciążeniach dopuszczalnych, niewrażliwością na pracę w środowisku zanieczyszczonym, odpornością na środki chemiczne i korozję, bardzo dobrym tłumieniem drgań oraz cichą pracą.
  • Systemy zasilania – prowadzenia przewodów od firmy igus®, oferowane, jako konfekcjonowane, gotowe do podłączenia readychain®, dostępne są również oddzielnie w formie prowadników kablowych i specjalnych, giętkich przewodów chainflex®. Systemy mogą pracować w wariancie samonośnym na drogach do kilku metrów, np. w obrabiarkach, maszynach pakujących, ploterach, a w wariancie ślizgowym nawet do kilkuset metrów, np. przy zasilaniu i sterowaniu suwnic.
  • Prowadniki mogą być używane do transportu zarówno przewodów elektrycznych, pneumatycznych jak też hydraulicznych.

Ponadto firma igus® oferuje bezpłatne obliczenia żywotności, zużycia oraz ogólnej kontroli funkcyjnej w związku z planowanym zastosowaniem za pomocą bezpłatnych narzędzi internetowych dostępnych na stronie www.igus.pl.
 
 

Produkty i usługi tej firmy

Polimerowe łożyska ślizgowePolimerowe łożyska ślizgowe oferowane przez igus® w formie tulejek ślizgowych iglidur®, prowadnic liniowych drylin® i łożysk przegubowych igubal® nie wymagają smarowania.
Łożyska liniowe drylin® E z silnikiemDryLin® to gama bezobsługowych i bezsmarownych łożysk liniowych w czterech różnych seriach.
Prowadniki przewodówSystemy zasilania, prowadzenia przewodów od firmy igus®, oferowane, jako konfekcjonowane, gotowe do podłączenia readychain®.