Producenci, dostawcy, produkty, usługi, przemysł
 

Zakład Usługowo-Produkcyjny EMITER Sp. Jawna St. Bieda, P. Lis


Adres

Skrudlak 3
34600 Limanowa
Poland
Kontakt

Tel. 0048 18 337 00 90
Fax 0048 18 337 00 91
Formularz kontaktowy
http://www.emiter.com
 
 
Firma EMITER to dynamicznie rozwijająca się firma założona w 1992 roku ze 100 procentowym udziałem kapitału polskiego. W czerwcu 1992 firma zostaje zarejestrowana jako spółka cywilna.

W 2001 roku firma została przekształcona ze spółki cywilnej w spółkę jawną. Ta forma organizacyjno-prawna trwa do dzisiaj. Założycielami firmy są Stanisław Bieda i Piotr Lis. Do 2008 roku siedziba firmy znajdowała się w Łososinie Górnej. W styczniu 2008 roku została przeniesiona do Limanowej, do nowoczesnego kompleksu w skład którego wchodzą budynek administracji, hale montażowo - produkcyjne oraz magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia obiektu to ponad 4500 m2. Firma posiada również zakład produkcyjny i magazyny w Pisarzowej oraz hale magazynowo - produkcyjne w Łososinie Górnej.

W roku 2003 został otwarty w Zgierzu oddział firmy składający się z biura handlowego oraz pracowni montażowych o łącznej powierzchni 4000 m2. Decyzja o budowie obiektów w Zgierzu podyktowana była również poprawą logistyki dostaw urządzeń dla klientów z centralnej i północnej części Polski. W 2001 i 2003 roku firma EMITER uzyskała prawo posługiwania się certyfikatami ISO 9002 i 9001. Od roku 1999 firma EMITER eksportuje swoje obudowy do krajów europejskich tj.: Słowacji, Czech, Rumunii ,Chorwacji, Słowenii, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Francji, Estonii, Rosji, Litwy, Holandi, Serbii, Czarnogóry. W 2006 roku powstaje w Niemczech firma EMITER GmbH. Dzięki temu otwiera się również dla nas rynek niemiecki. Od samego początku firma zajmuje się projektowaniem i produkcją obudów i rozdzielnic elektrycznych.

W początkowej fazie działalności rozdzielnice były wykonywane z metalu i tworzywa laminowanego. Jednak wraz ze wzrastającymi wymaganiami klientów i potrzebą dostosowania firmy do standardów europejskich od 1997 roku rozpoczęto produkcję rozdzielnic z tworzywa termoutwardzalnego. Wykorzystując doświadczenie zdobyte przez wiele lat działalności EMITER dynamicznie rozwija się zdobywając wysoką pozycję na polskim rynku. Z roku na rok poszerza swój asortyment i sieć dystrybucyjną. Obecnie firma EMITER zatrudnia personel o wysokich, specjalistycznych kwalifikacjach zawodowych w liczbie ponad 250 osób.

Firma EMITER należy do liderów w produkcji i sprzedaży złącz i rozdzielnic elektrycznych w obudowach z materiału termoutwardzalnego.

EMITER dostarcza kompletne rozwiązania dla klientów we wszystkich segmentach: projektantom, instalatorom, oraz przedsiębiorstwom i zakładom energetycznym.

  • Centrala
    Centrala
  • Fabryka - Radymno
    Fabryka - Radymno
  • Targi
    Targi
 
 

Produkty i usługi tej firmy

Montaż szaf sterowniczych elektrycznychFirma EMITER wykonuje również obudowy oraz montaż szaf sterowniczych elektrycznych według dokumentacji własnej i powierzonej.
Rozdzielnice elektryczneRozdzielnice niskiego napięcia stacji transformatorowej: RNTz - zawieszane, RNTw - wolnostojące.
Obudowy metaloweSzafy wolnostojące SU z fundamentem, skrzynki uniwersalne metalowe typ OMU, obudowy rozdzielnicy nasłupowej stacji transformatorowej RSO, obudowy specjalne.
Obudowy z tworzywa termoutwardzalnegoObudowy: OS, OSZ; KS, KSZ; LUKA; ZN, ZNo; obudowy DIN